INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  DINAMO MOSCOVA

Dinamo Moscova, cu Ropotan titular, a pierdut cu Saturn, scor 2-3

Adrian Ropotan

Articol de GSP - Publicat sambata, 18 septembrie 2010 00:00

Mijlocaşul român Adrian Ropotan, titular la Dinamo Moscova, a pierdut, sîmbătă, partida din deplasare, cu Saturn Ramenskoe, scor 2-3 (1-2), în etapa a XXI-a campionatului Rusiei.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Nemov '38, '63 şi Kirichenko '45, în timp ce pentru Dinamo au marcat Kuranyi '43 şi Dujmovici '83. Ropotan a fost înlocuit de antrenorul Miodrag Bozovici în minutul 75 al meciului, cu Martin Jakubko. Mijlocajul român a fost avertizat şi cu un cartonaş galben, în minutul 51 al partidei, informează Mediafax.

Alte rezultate din etapa a XXI-a a campionatului Rusiei:
Amkar Perm - Krâlia Sovietov, scor 2-1
Au marcat: Ristici '15, Topchu '48 / Savin '45
Alania Vladikavkaz - Rostov, scor 0-0

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni