INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

Echipa lui Bogdan Stancu a desfiinţat formaţia lui Ciprian Marica şi Gabi Torje » Fostul stelist a marcat un gol

Articol de GSP - Publicat sambata, 20 decembrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 20 decembrie 2014 15:54

Genclerbirligi, echipa la care este legitimat Bogdan Stancu, a învins Konyaspor, formaţia la care joacă Gabriel Torje şi Ciprian Marica, cu un neverosibil 5-0.
"Motanul" a fost cel care a deschis scorul în minutul 44, urmînd ca douăzeci de minute mai tîrziu să fie avertizat cu un cartonaş galben. Celelalte reuşite ale gazdelor au fost marcate de Koser, Petrovici, Kahveci şi Akcakin, ultimul intrînd în locul lui Stancu în minutul 79.

Pentru Konyaspor n-au jucat Gabriel Torje şi Ciprian Marica, atacantul naţionalei fiind încă în perioada de recuperare după o accidentare la genunchi.