INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CIPRU

Eugen Trică, primul gol pentru Anorthosis Famagusta

Articol de GSP - Publicat sambata, 31 ianuarie 2009 00:00

Mijlocaşul român al echipei Anorthosis Famagusta, Eugen Trică, a marcat un gol în victoria pe care echipa sa a obţinut-o, sâmbătă, în campionat, în faţa grupării APOP Peyias, scor 3-0, informează site-ul oficial al ciprioţilor.

Eugen Trică a marcat golul cu numărul 3, primul pentru echipa sa de când s-a transferat de la CFR Cluj, în minutul 65, în timp ce primele două reuşite au fost semnate de jucătorii Hawar (42) şi Georgiou (50).

Anorthosis Famagusta rămâne în urma acestui rezultat pe locul 3 în campionat, cu 47 de puncte, după 20 de meciuri disputate, la un punct distanţă de primele două locuri ocupate de Apoel şi Omonia Nicosia, ambele cu un meci mai puţin disputat.

Sursa: Newsin

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă