INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

Gabriel Torje, decisiv în meciul împotriva echipei lui Bogdan Stancu » Cei doi s-au intersectat pe teren doar 15 minute

Articol de GSP - Publicat marti, 12 mai 2015 19:09

Gabriel Torje a început ca rezervă partida din campionat împotriva echipei lui Bogdan Stancu, Genclerbirligi, cîștigată de Konyaspor, 1-0.

Fostul mijlocaș al lui Dinamo a intrat în minutul 46 și a marcat unicul gol al meciului în minutul 81. Bogdan Stancu a fost titular la oaspeți, dar a părăsit terenul în minutul 59.

În urma acestui succes Konyaspor a trecut peste Genclerbirligi în clasament. Are 41 de puncte și e pe locul 8. Echipa lui Stancu e pe 9, cu 40 de puncte.

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga