INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LIDER CU DINAMO KIEV

Ghioane înscrie decisiv

Articol de - Publicat duminica, 18 aprilie 2010 00:00

Mijlocaşul român a contribuit azi la victoria campioanei Ucrainei în meciul cu Dnepr (2-1). Intrat în minutul 56, Tiberiu Ghioane a închis tabela după un sfert de oră, cu o reluare din marginea careului mic. Dinamo Kiev va rămîne lider şi după etapa a 25-a, avînd golaveraj superior faţă de Şahtior, care conduce la pauză cu 1-0 cu Ujgorod.

Echipa lui Mircea Lucescu nu contează în acest meci însă pe Răzvan Raţ, suspendat după cartonaşul roşu încasat în etapa precedentă. Ghioane a reuşit al treilea gol în 16 meciuri din acest campionat şi are în total 30 de goluri în 158 de partidei jucate în campionatul Ucrainei.