INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  FC KOLN

Ioniţă a marcat pentru Koln într-un amical

Articol de GSP - Publicat miercuri, 17 noiembrie 2010 00:00

Atacantul român Alexandru Ioniţă, revenit după o accidentare, a marcat un gol într-un meci amical câştigat, marţi, de formaţia sa, FC Koln, în deplasare, cu Fortuna Dusseldorf (2.Bundesliga), scor 2-1 (1-1), informează site-ul oficial al clubului din prima ligă a Germaniei.

pIoniţă, folosit mijlocaş stânga, a jucat tot meciul şi a adus egalarea în minutul 42. Gazdele deschiseseră scorul prin Torghelle '11, iar golul victoriei "ţapilor" a fost reuşit de Vunguidica '80, informează Mediafax.

În acest joc, pe lângă Ioniţă, alţi doi jucători ai formaţiei din Koln, fundaşul Schorch şi mijlocaşul Petit, au revenit după accidentări.

După 12 etape de campionat, FC Koln se află pe ultimul loc (18) în clasament, cu 8 puncte.