STRANIERI    •

LEVERKUSEN - KOLN 3-2

Ioniţă joacă 20 de minute la Koln, dar oamenii lui Schafer pierd la Leverkusen! Vezi evoluţia scorului!

05 Decembrie 2010

Bayer Leverkusen s-a impus cu 3-2 în faţa lui FC koln şi rămîne pe locul 3 în Bundesliga, cu 29 de puncte, 8 sub liderul Borussia Dortmund, care are însă un meci mai puţin disputat.

După 1-1 la pauză, goluri Helmes 21, repspectiv Pedro Geromel 27, Leverkusen a pus două goluri peste adversara sa în numai 6 minute graţie reuşitelor lui Barnetta (55) şi Reinartz (61). Koln a răspuns prin Lanig (65), însă nu a putut da reveni în puncte pînă  la final.

Internaţionalul român Alex Ioniţă a intrat la oaspeţi în minutul 70 în locul lui Freis.