INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LEVERKUSEN - KOLN 3-2

Ioniţă joacă 20 de minute la Koln, dar oamenii lui Schafer pierd la Leverkusen! Vezi evoluţia scorului!

Articol de GSP - Publicat duminica, 05 decembrie 2010 00:00

Bayer Leverkusen s-a impus cu 3-2 în faţa lui FC koln şi rămîne pe locul 3 în Bundesliga, cu 29 de puncte, 8 sub liderul Borussia Dortmund, care are însă un meci mai puţin disputat.

După 1-1 la pauză, goluri Helmes 21, repspectiv Pedro Geromel 27, Leverkusen a pus două goluri peste adversara sa în numai 6 minute graţie reuşitelor lui Barnetta (55) şi Reinartz (61). Koln a răspuns prin Lanig (65), însă nu a putut da reveni în puncte pînă  la final.

Internaţionalul român Alex Ioniţă a intrat la oaspeţi în minutul 70 în locul lui Freis.

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”