INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LAURENȚIU REGHECAMPF

Laurențiu Reghecampf pierde dramatic primul loc în Emirate » Gol primit la ultima acțiune

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 ianuarie 2018 17:13

Al-Wahda, formația antrenată de Laurențiu Reghecampf, a terminat la egalitate partida cu Al Dhafra, scor 1-1.

Al-Wahda a controlat de la un capăt la celălalt meciul împotriva ultimei clasate din Emirate. Formația lui Reghecampf a deschis scorul în minutul 25, dintr-un penalty transformat de Mourad Batna.

Mirajul primului loc a fost îndepărtat în minutele de prelungire ale partidei, când El Adoua a egalat.

Al-Wahda ocupă locul secund în Emiratele Arabe Unite, la două puncte în spatele liderului Al-Ain. Adversara de astăzi se află pe ultima poziție, cu doar 9 puncte, și e la 3 lungimi sub linia retrogradării.

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”