INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SLOVACKO - SPARTA PRAGA

VIDEO » Slovacko - Sparta Praga 1-1» Florin Niță și Nicolae Stanciu au fost decisivi pentru echipa lor

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 februarie 2018 17:24

Sparta Praga, cu Florin Niță și Nicolae Stanciu titulari, a terminat la egalitate, 1-1 cu Slovacko, într-un meci din etapa a 18-a din Cehia. Cei doi români au fost decisivi.

Slovacko - Sparta Praga 1-1
Au marcat: Zajici 70'/Drchal 53' - VIDEO

Prima repriză a fost una echilibrată, cu ocazii la ambele porți. În partea a doua, Sparta a început mai bine, iar Drchal a deschis scorul în minutul 53. Stanciu a avut o acțiune spectaculoasă pe partea dreapta, a pasat perfect în careu, iar atacantul Vaclav Drchal a marcat din fața porții.

În minutul 70, Tomas Zajici a stabilit scorul final, cu un șut din mijlocul careului.

În finalul meciului, Niță a avut o intervenție salvatoare, la o lovitură de cap trimisă din mijlocul careului. După acest meci, Sparta este pe locul 4, cu 32 de puncte în 18 etape, iar Slovacko este pe 14.

Echipele de start

Slovacko: Heca - Juroska, Hofmann, Brecka, Divisek - Janosek, Danicek - Havlik, Sadilek, Petr - Zajic
Rezerve: Danek, Kubala, Machalik, Navratil, Rezek, Simko, Sumulikoski
Antrenor: Michal Kordula

Sparta Praga: Fl. Niță - Zahustel, Hovorka, Kaya, Frydek - Kulhanek, Kanga - Kadlec, Stanciu, Ben Haim II, Drchal
Rezerve: Bicik, Costa, Mavuba, Mustedanagic, Plavsic, Sacek, Vătajelu
Antrenor: Andrea Stramaccioni