INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  WESTERLO - FC BRUGES

VIDEO » FC Bruges a întors scorul cu Westerlo și a câștigat, 2-1 » Rotariu a fost titular în premieră

Articol de GSP - Publicat vineri, 17 februarie 2017 23:25

FC Bruges a câștigat meciul din etapa a 27-a de pe terenul lui Westerlo, scor 2-1. Cu 20 de minute înainte de final oaspeții erau conduși cu 1-0.

Dorin Rotariu a fost pentru prima dată titular la FC Bruges și a jucat până-n minutul 79, când a fost înlocuit cu Rafaelov.

Pentru Westerlo a deschis scorul Ganvoula, în minutul 16, iar Vanaken a egalat pentru Bruges în minutul 72. Același Vanaken a adus cele trei puncte cu 7 minute înainte de final.

FC Bruges e lider în campionatul Belgiei, cu 55 de puncte, la 3 lungimi de urmăritoarea Anderlecht, care are și un meci mai puțin.

Echipele de start:

Westerlo: Van Langendonck - Miletic, Christensen, Heylen, Daems - Annys, Hyland, Rommens - De Ceulaer, Ganvoula, Acolatse
Rezerve: Van Hout, Schuermans, Ruyssen, Nikolici, Henkens, Buyens, Apau

FC Bruges: Butelle - Engels, Simons, Denswil - Cools, Vormer, Claudemir, Izquierdo - Rotariu, Vossen, Vanaken
Rezerve: Horvath, Wesley, Diaby, De Bock, Immers, Palacios, Refaelov