INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRANADA - ESPANYOL 1-1

VIDEO Momente dificile pentru Gâlcă » Espanyol a făcut doar egal cu Granada, deși a avut o oră de superioritate numerică

Articol de GSP - Publicat luni, 14 martie 2016 23:22

Espanyol n-a reușit decât un egal în deplasarea de la Granada, 1-1, deși echipa lui Costel Gâlcă a evoluat mai bine de o oră cu un jucător în plus.

În minutul 28, David Barral a văzut al doilea cartonaș galben și a fost trimis la cabine. Contrar cursului jocului, cu 5 minute înainte de pauză, Granada a deschis scorul prin Rochina.

Când mai erau 8 minute din joc, Hernan Perez a adus un punct lui Espanyol, după un șut deviat de Miguel Lopes în propria poartă.

Espanyol rămâne pe locul 14, cu 32 de puncte, în timp ce Granada a ieșit din zona roșie a clasamentului și se află acum pe poziția a 17-a, cu 27 de puncte.

Tehnicianul român n-a putut conta pe golgheterul echipei, Felipe Caicedo. Atacantul catalanilor, care a marcat 6 goluri în acest campionat, s-a accidentat la antrenamentul de sâmbătă și n-a făcut deplasarea.

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga