INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »

Mara a deschis scorul pentru Iraklis, în derby-ul cu PAO. Urmăreşte evoluţia scorului

Articol de GSP - Publicat sambata, 20 noiembrie 2010 00:00

Panathinaikos - Iraklis Salonic 4-2

Mara a deschis scorul pentru Iraklis, în minutul 20, împingînd oaspeţii în avantaj. La doar un minut de la reuşita sa, Garcia i-a lovit pentru a doua oară pe campionii Greciei din sezonul trecut, reducînd la tăcere suporterii atenieni. Luis Garcia, jucătorul lui Panathinaikos, a redus din diferenţă după o jumătate de oră scursă din joc.

Cu 1 minut înainte de fluierul de final al primei reprize, PAO reuşeşte să restabilească egalitatea pe tabela de marcaj, prin golul lui Cisse.

După ce a fost condusă cu 2-0, echipa din capitala Greciei a trecut la conducerea jocului în minutul 51, cînd acelaşi Cisse a reuşit dubla. Petropoulos, intrat pe teren în locul lui Cisse, i-a perforat şi el poarta lui Eleftheropoulos, urcînd scorul la 4-2 ('76).

Mara se află la al treilea gol al sezonului, pentru Iraklis, în timp ce colegul său, Victoraş Iacob, de asemenea titular, nu a spart gheaţa în noul an, dar a primit 6 cartonaşe galbene, în 8 meciuri.

După 10 etape, Panathinaikos ocupă locul al doilea în clasament, cu 21 de puncte, în timp ce Iraklis se află pe poziţia a şasea, cu 6 puncte mai puţin.

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”