INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GERMANIA

Marica, gol cu Monchengladbach!

Articol de GSP - Publicat sambata, 31 ianuarie 2009 00:00

Atacantul român a deschis scorul în minutul 67 al partidei pe care Vfb Stuttgart a disputat-o astăzi în faţa Borussiei Monchengladbach, scor 2-0.

Reuşita lui Marica vine la scurt timp după ce acesta a fost lăudat de antrenorul său, Markus Babbel, pentru progresele înregistrate în joc, deşi în ultima partidă echipa sa a pierdut cu 1-5 în faţa lui Bayern.

Marica a fost înlocuit în minutul 87 cu Schieber, imediat după ce echipa sa a înscris golul doi, prin Gomez.