INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GERMANIA / KAISERSLAUTERN - STUTTGART 3-3

Marica, iar la serviciu pentru Stuttgart

Articol de - Publicat duminica, 14 noiembrie 2010 00:00

După 3 assisturi cu Bremen, Marica a pasat la primul gol şi a scos un penalty pentru Stuttgart, care ieri a condus cu 3-0!

Continuă momentul de graţie al lui Marica (foto, tricou alb) la Stuttgart. Autorul unui gol şi a 3 pase decisive etapa trecută, la 6-0 cu Bremen, atacantul român s-a remarcat şi ieri, ajungînd la 6 assisturi în acest campionat.

Şvabii au condus cu 3-0 la Kaiserslautern în minutul 50, iar Marica a contribuit la două dintre goluri. Mai întîi, a combinat excelent cu Boka la deschiderea scorului, apoi l-a obligat pe căpitanul Amedick să-l faulteze chiar în colţul careului, penalty-ul de 3-0 fiind transformat de Gentner. VfB a crezut însă jocul rezolvat prea devreme şi în 20 de minute a fost egalată! Ba chiar, după înlocuirea lui Ciprian cu Pogrebniak (90), a riscat să piardă şi punctul rămas.

ANGLIA. "Diavolii", abonaţi la remize
Manchester Utd a evitat eşecul la Birmingham, salvînd un 2-2 cu Aston Villa. Al şaselea egal în 7 meciuri "afară" în acest sezon! După ce lovise de două ori bara, trupa lui Houllier a făcut 2-0, prin penaltyul scos şi fructificat de Ashley Young plus reuşita lui Albrighton, visînd la întîiul triumf contra lui United din 1995. Macheda şi Vidici au mărit la 22 de jocuri seria fără eşec în toate competiţiile a "diavolilor", aflaţi la trei puncte de Chelsea.

A luat parte la un moment istoric în fotbalul românesc, acum lucrează pe TIR în Germania: „Patronii sunt foarte faini! Mai stau un an și mă întorc acasă”

„Traduceri avem?” » Cum se comportă „Hagi” Luțu la cursurile de director sportiv: „E disperat!”