INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

Marius Șumudică a pierdut primul meci de la revenire » Gaziantep continuă parcursul horror!

Marius Șumudică, 52 de ani, a pierdut primul meci de la revenirea pe banca lui Gaziantep, 0-2 în deplasare cu Kayserispor în runda #5 din Superliga Turciei.

Articol de - Publicat sambata, 16 septembrie 2023 19:31 / Actualizat sambata, 16 septembrie 2023 20:23

Cu nou-veniții Florin Niță, Nicolas N'Koulou, Junior Morais și Denis Drăguș în primul „11”, dar și cu Alexandru Maxim pe teren din primul minut, Șumudică n-a reușit să ia puncte pe Kadir Has Stadium.

Roberto de Zerbi, recital pe „Old Trafford” » Brighton s-a distrat cu United și urcă pe podium în Premier League
Manchester United - Brighton

Mame Thiam l-a „răpus” pe Marius Șumudică

Mame Thiam a deschis scorul pentru Kayserispor, locul 3 în Turcia, în minutul 6. Același atacant senegalez în vârstă de 30 de ani avea să închidă tabela spre finalul partidei, minutul 89, când meciul se disputa pe contre.

Gaziantep, ultima în Turcia

Gaziantep rămâne astfel „lanterna roșie” a clasamentului, cu 5 eșecuri înregistrate în primele 5 etape. Etapa viitoare, echipa lui Marius Șumudică va primi vizita celor de la Istanbulspor.

Ce jucători a adus Marius Șumudică la Gaziantep

• Denis Drăguș (24 de ani, atacant)
  • Nicolas N'Koulou (33, stoper)
  • Florin Niță (36, portar)
  • Junior Morais (37, fundaș stânga)
  • Ogulcan Caglayan (27, atacant)

Marius Șumudică a fost prezentat oficial pe 7 septembrie la Gaziantep.

VIDEO. Cornel Dinu l-a desființat pe Marius Șumudică în direct la GSP Live: „Nu are cum să-ți placă de el”

Mai multe articole de actualitate:

„Verratti” va fi în lotul FCSB pentru derby-ul cu Farul: „Joacă orice de la mijloc în sus. A dat un gol de senzație la națională”
FARUL - FCSB
O legendă a lui Manchester United îl laudă pe Jude Bellingham: „Va câștiga cel puțin un Balon de Aur, dacă nu două sau trei!”