INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  STUTTGART

Maxim, pasă de gol pentru Stuttgart! Mijlocașul român a fost titular în meciul "șvabilor" cu Bochum

Articol de GSP - Publicat vineri, 23 septembrie 2016 21:21

Alex Maxim a fost titular în meciul disputat de Stuttgart în deplasare la Bochum, încheiat la egalitate, scor 1-1.

Maxim a jucat timp de 80 de minute și a dat o pasă de gol, la reușita lui Gentner din minutul 57, însă Stuttgart a fost egalată cu zece minute înainte de final și s-a distanțat la cinci puncte în spatele liderului Eintracht Braunschweig, care s-a impus la Duesseldorf (2-1).

Este a doua pasă de gol a lui Maxim, după ce a pasat decisiv și în meciul jucat cu Braunschweig în etapa trecută și câștigat de "șvabi" cu 2-0.

Wurtz a marcat pentru Bochum, care ocupă locul 9 în clasamentul din Zweite Bundesliga.

Stuttgart este pe locul secund în clasament, iar în meciul următor va juca pe teren propriu cu Furth.

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping