INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SKODA XANTHI-ERGOTELIS 1-0

Mugurel Buga a debutat la Skoda Xanthi

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 ianuarie 2010 00:00

Mugurel Buga (32 de ani) a debutat, ieri, pentru formaţia Skoda Xanthi, în meciul câştigat pe teren propriu, scor 1-0, cu Ergotelis, în etapa a 18-a a campionatului Greciei, a informat site-ul oficial al clubului, preluat de NewsIn.

Fostul jucător al Rapidului a intrat în minutul 60, în locul lui Quintana, iar peste numai două minute, echipa sa a reuşit să înscrie unicul gol al meciului prin englezul Ellington.

Atacantul Mugurel Buga s-a transferat în urmă cu o săptămână la formaţia pregătită de fostul fotbalistul al Rapidului şi al lui CFR Cluj, Ioannis Matzourakis, semnând un contract valabil un sezon şi jumătate.

Celălalt jucător român din lotul Skodei, Florin Stângă, nu a fost utilizat, deşi a făcut parte din lotul de 20 convocat pentru acest meci.

În urma acestui rezultat, Skoda a urcat pe locul 10 în clasament, cu 21 de puncte.

Generația de Aur, show și la microfon » Hagi, Petrescu și Lăcătuș s-au întrecut în glume: „Cine a petrecut până la 3:00 nu mai joacă!”. Răducioiu, emoționat până la lacrimi: „Oameni buni...”
Nationala
Licitație la dineu pentru echipamentele Generației de Aur » Cât a plătit Șucu pentru tricoul lui Mourinho + Hagi a stabilit recordul serii
Nationala
Șocant! Fotbalistul plătit de Dinamo cu 24.000 de euro pe lună: „O spun din sursă sigură”

Cine transmite la TV meciul de adio al Generației de Aur » Ploaie de staruri mondiale pe Arena Națională