INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  FIORENTINA-LAZIO 3-2

Mutu reuşeşte o "dublă" şi o pasă de gol cu Lazio!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 20 ianuarie 2010 00:00

Adrian Mutu îşi continuă forma excelentă din ultima vreme şi marchează din nou în această seară, în meciul din "sferturile" Cupei Italiei cu Lazio!  Fiorentina s-a calificat în semifinale după un convingător 3-2.

Atacantul român a deschis scorul în minutul 9, din pasa lui Gilardino, printr-o superba diagonala, şi l-a majorat în minutul 44, din pasa aceluiaşi jucător! Mutu a dat şi o pasă de gol, în minutul 58 al meciului, pentru reuşita de 3-1 a lui Kroldrup. Golgeterul Fiorentinei a fost înlocuit cu Carraro în minutul 74.

Sînt golurile şase şi şapte marcate de român în 14 zile, celelalte cinci fiind marcate în trei etape de campionat,  Siena, Bari şi Bologna, respectiv două într-un meci de cupă, cu Chievo.

La oaspeţi, Ştefan Radu este titular şi a intrat tare la Mutu în minutul 34, dar a scăpat fără cartonaş galben.