INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  FUNDAŞUL, LA AL DOILEA GOL ÎN EREDIVISIE

Neşu înscrie în Utrecht-NEC Nijmengen 4-0!

nesu
nesu

Articol de - Publicat duminica, 21 noiembrie 2010 00:00

Fundaşul român Mihai Neşu a reuşit al doilea său gol în prima ligă din Olanda. Acesta a marcat al treilea gol al echipei sale în victoria clară de pe teren propriu, 4-0 cu NEC Nijmengen

Celelalte trei goluri ale adversarei Stelei din Europa League au fost marcate de Van Wolfswinkel (21-penalty), Duplan (84) şi Demouge (90). Neşu a înscris golul al treilea al echipei sale, în minutul 85. Nijmengen a jucat în zece încă din minutul 20, cînd, la faza penalty-ului, Otten (Nijmengen) a fost eliminat.

Interesant este faptul că Mihăiţă Neşu marcase, pînă la acest meci, doar două goluri: unul pe cînd juca la Steaua, într-o partidă cu Gloria Bistriţa, şi unul în Eredivisie, la un 2-5 cu Feyenoord.

În urma acestei victorii, Utrecht acumulează 22 de puncte şi urcă pe locul 9 în clasament, avînd şi un meci mai puţin disputat.

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni