INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  STRANIERI DE WEEK-END

"Omul roşu". Iacob, din nou eliminat

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 noiembrie 2010 00:00

Panionios - Iraklis 1-0

Transferat în vara lui 2009 de la Otopeni, Victoraş Iacob a fost eliminat de 6 ori în 33 de partide. Dacă în sezonul trecut a marcat 11 goluri, în noul an competiţional nu a putut să îşi treacă numele pe lista marcatorilor lui Iraklis.

Iraklis a pierdut ultima întîlnire cu Panionios, la limită, scor 1-0, meci în care Iacob a primit două cartonaşe galbene şi a fost eliminat în minutul 90.

Bogdan Mara, colegul lui Iacob de la clubul din Salonic, a fost şi el avertizat de către arbitrul întîlnirii, în minutul 82. Singurul gol a fost înscris de Kukec ('69).

Xanthi are doar 15 puncte adunate în primele 12 etape şi se poziţionează pe locul 8 în clasamentul din Grecia.

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”