INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  FIORENTINA - CHIEVO 3-2

Patru goluri în opt zile pentru Mutu

Adrian Mutu, Mutu, Fiorentina

Articol de - Publicat vineri, 15 ianuarie 2010 00:00

Mutu s-a dezlănţuit în 2010. După ce a marcat în ultimele două etape din campionat, "Fenomenul" a reuşit azi o "doppietta" pentru Fiorentina în "optimile" Cupei Italiei, 3-2 cu Chievo. Integralist, atacantul român a egalat (1-1) în minutul 35, din centrarea lui Pasqual, înscriind cu capul. Deşi uneori a abuzat de driblinguri, Mutu a fost protagonistul meciului. După pauză, la capătul unei acţiuni personale, a închis tabela (77), cu al optulea său gol în acest sezon. Fiorentina va întîlni în "sferturi" învigătoarea partidei Lazio - Palermo, jucată aseară.

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni