INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO "Piți-taka" » Victorie clară pentru Al Ittihad în meciul cu o echipă din fruntea clasamentului. Echipa românului a urcat pe podium

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 decembrie 2015 21:22

Al Ittihad a obținut o victorie importantă în meciul de pe teren propriu cu Al Taawon, scor 4-1, ocupanta locului 3 înaintea acestui meci.

VEZI VIDEO

Cu Lucian Sînmărtean integralist, echipa lui Victor Pițurcă a avut o primă repriză foarte grea. Oaspeții au rămas în 10 oameni în minutul 26, însă două minute mai tîrziu s-a restabilit egalitatea numerică, Qasai fiind eliminat pentru cumul de galbene.

După pauză au venit și golurile. Golgeterul Rivas a deschis scorul în minutul 54, iar autogolul lui Alabsi a făcut 2-0 peste doar 3 minute. Al Ruawili a înscris pentru 1-2 în minutul 68, însă Al Taawon a mai primit două lovituri pe final de joc.

Intrat în minutul 75, Abusabaan a înscris pentru Al Ittihad în minutul 87 pentru 3-1, iar Fallatah a făcut 4-1 în prelungirile meciului. Și el intrase pe teren în minutul 89.

Al Ittihad a trecut peste Al Taawon în clasament și are 23 de puncte. Ocupă locul 3, cu 7 puncte sub primele două clasate, Al Ahli și Al Hilal.

Răsturnare de situație cu transferul lui Louis Munteanu la FCSB! Gigi Becali a dat vestea: „Probabil azi”
Au anunțat acum: Corvinul a ales între Europa League și dreptul de promovare » Florin Maxim a explicat care a fost motivul
Liga 2
Universitatea Craiova a anunțat primul transfer al verii: „Contract valabil pe doi ani” » Lovitura dată de Rotaru

A ales Louis Munteanu? Disputat de FCSB și Rapid, atacantul a fost filmat cântând despre rivală: „Are valoare d'aia mare / Și știu că nu vă convine”

Mihai Pintilii, despre cel mai greu adversar din carieră: „Era un «bighidiu» d-ala mic. Dădeam cu ură în el, dar nu cădea. Dă-te-n... Doamne, iartă-mă”