INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

Răzvan Lucescu și PAOK Salonic au avut o zi de vis » Avantaj URIAȘ în lupta pentru titlu + Starul adus de la Arsenal a spart gheața

Articol de GSP - Publicat duminica, 11 noiembrie 2018 19:20

Razvan Lucescu își consolidează poziția de lider în Grecia după PAOK Salonic - Panetolikos 2-1.

Răzvan Lucescu și-a canalizat toată energia pe titlul din Grecia. Vicecampioana Greciei a făcut uitată înfrângerea din Europa League, scor 0-1, contra maghiarilor de la MOL Vidi.

PAOK s-a chinuit și astăzi timp de 63 de minute. Descătușarea a venit datorită autogolului marcat de Nikolaos Marinakis. Diferența a fost dublată 3 minute mai târziu de Chupa Akpom. Vârful de 23 de ani adus de la Arsenal Londra e la primul lui gol în tricoul formației din Salonic. Golul de onoare al oaspeților a venit în minutul 71, din piciorul lui Crespo.

AEK Atena, campioana en-titre și principala rivală la titlu în acest sezon, a pierdut pe teren propriu în fața lui Atromitos, scor 0-2, și este la 9 puncte în spatele lui PAOK.