INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BELGIA

Rednic a pierdut duelul cu fosta echipă » Cum s-au descurcat Dorin Rotariu și Răzvan Marin

Articol de GSP - Publicat vineri, 20 octombrie 2017 23:18

Mouscron, echipa antrenată de Mircea Rednic, a pierdut duelul din Belgia cu fosta sa echipă Standard Liege, scor 1-3.

Dorin Rotariu a evoluat 45 de minute pentru Mouscron, în timp ce Răzvan Marin a fost integralist la Standard.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 33, în urma autogolului lui Locigno. Mouscron a egalat după pauză, prin Awoniyi, dar Standard s-a desprins în minutul 75, grație lui Sa Orlando. Echipa lui Răzvan Marin a mai marcat un gol în prelungiri, prin Edmilson Junior, din penalty.

Mouscron se află pe locul cinci, cu 18 puncte, în timp ce Standard Liege a urcat pe locul opt, acumulând 18 puncte.