INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  EMIRATELE ARABE UNITE

Reghecampf și-a distrus adversara la titlu » Al-Wahda a învins-o pe Al Ain în "sferturile" Cupei Ligii

Articol de GSP - Publicat vineri, 16 februarie 2018 20:47

Al-Wahda, echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf, a învins categoric în sferturile de finală ale Cupei Ligii Emiratelor Arabe pe Al Ain, scor 5-1.

Golurile gazdelor au fost marcate de Batna (9), Ahmed (42), Tagliabue (62) și Al Shehhi (78, 79).

Al-Wahda e în luptă directă pentru campionat chiar cu Al Ain. Echipa lui Reghecampf e calificată și în sferturile de finală ale Cupei Președintelui, unde va juca cu Al Jazira.

Marea problemă a lui Al-Wahda vine din Liga Campionilor Asiei, unde a pierdut în prima fază a grupelor, 5-0 cu Lokomotiv Tașkent.