INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TRICOLORI.RO

"Săgeată", 90 de minute

Articol de GSP - Publicat duminica, 02 martie 2008 00:00

Atacantul român, Marius Niculae, a evoluat toate cele 90 de minute, în înfrîngerea suferită de Inverness Caledonian, pe teren propriu, în faţa celor de la Hearts of Midlothian

"Săgeată" a început singur în atac, la fel ca la mijlocul săptămînii, cînd Inverness s-a văzut învinsă pe "Celtic Park" din Glasgow, cu 2-1. Ieri, trupa lui Niculae a întîlnit-o pe Hearts, o formaţie cu orgoliul rănit, după înfrîngerea usturătoare (0-4) din partida cu Rangers. Echipa din Edinburgh a început tare meciul şi, în minutul 32, avea deja 2-0, prin reuşitele lui Karipidis şi Elliott. Cel de-al doilea a reuşit dubla în repriza secundă, stabilind astfel scorul final, Inverness - Hearts 0-3. Niculae a avut trei şanse de a-şi trece numele pe lista marcatorilor, însă, a trimis de două ori peste, iar ultima oară s-a opus portarul advers.