INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

Seară "neagră" pentru Laurențiu Reghecampf » A pierdut derby-ul cu Levski și coboară în clasament

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 octombrie 2015 21:38

După egalul cu Ludogoreț (1-1), Litex a pierdut partida de pe teren propriu cu Levski Sofia, una dintre contracandidatele la titlu, scor 1-2.

Belaid a deschis scorul în minutul 33 pentru oaspeți, însă avantajul a durat doar 3 minute pentru că Malinov a marcat pentru Litex.

Levski a revenit la conducerea partidei în minutul 38 grație reușitei lui Prochazka.

Litex a coborît pe locul 3 după această etapă, cu 19 puncte. Levski e lider, cu 21 de puncte. Ludogoreț e pe 2, cu 20. Distanța dintre Litex și locul 6 este de doar 4 puncte.