INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

Șumudică învins categoric la primul meci oficial pe banca lui Kayserispor » Galatasaray nu i-a dat nicio șansă

Articol de GSP - Publicat luni, 14 august 2017 22:36

Galatasaray a câștigat meciul din prima etapă a campionatului turcesc cu Kayserispor, echipa antrenată de Marius Șumudică, scor 4-1.

Trupa Cim Bom-Bom a deschis scorul în minutul 16 prin Cigerci, iar Gulen a egalat în minutul 29. Gazdele au preluat controlul jocului în minutul 35, când Belhanda a înscris, iar două minute mai târziu Gomis a stabilit scorul pauzei. Galata a mai înscris o dată prin Gomis cu 3 minute înainte de final.

Pentru trupa lui Șumudică urmează partida cu Goztepe, în timp ce Galata va juca împotriva lui Osmanlispor.

Silviu Lung jr., Cristi Săpunaru și Boldrin au fost titulari pentru Kayserispor.