INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  APOLLON

Surdu şi-a reziliat contractul cu Apollon

Articol de - Publicat miercuri, 26 iunie 2013 00:00 / Actualizat miercuri, 26 iunie 2013 13:41

Romeo Surdu s-a despărţit de Apollon Limassol după numai 6 luni.

Atacantul de 29 de ani şi-a reziliat în această săptămînă contractul cu echipa cipriotă pe cale amiabilă. Surdu semnase iniţial un contract pe o perioadă de un an şi jumătate. Dacă ar fi continuat, Surdu ar fi fost coleg cu Ovidiu Dănănae, care a semnat în urmă cu o săptămînă cu gruparea din Limassol.

Apollon a terminat pe locul şase în campionat, dar a reuşit să cîştige Cupa Ciprului, asigurîndu-şi un loc în Europa League. Surdu a mai jucat pînă acum pentru FC Braşov, CFR Cluj, Steaua şi Rapid.

3 goluri a marcat Surdu pentru Apollon, toate în Cupă, reuşind să înscrie inclusiv în finală