INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  PE VAL ÎN ANGLIA

Tamaş, ales omul meciului cu Sheffield!

Articol de - Publicat miercuri, 10 martie 2010 00:00

Fundaşul român s-a remarcat aseară la West Bromwich Albion în victoria (1-0) cu Sheffield Wednesday din Championship. Fostul dinamovist, integralist în centrul apărării gazdelor, a primit cea mai mare notă (7) din partea cotidianului local Birmingham Post, care l-a desemnat MVP-ul meciului.

Gabriel Tamaş s-a remarcat, între alte faze, la centrarea de gol a lui Johnson respinsă excelent în minutul 32. Unicul gol al întîlnirii a fost semnat de slovenul Koren în minutul 72, cu un şut de la aproape 30 de metri. Graţie acestui rezultat, trupa lui Di Matteo a revenit pe locul 2 în divizia a doua engleză, cu 66 de puncte (35 de meciuri), la 6 "lungimi" de liderul Newcastle, care un meci mai puţin jucat, şi cu două peste locul 3, Nottingham Forest.