INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE B

Un român a debutat la echipa sa din Serie B » Luptă cu șanse reale la promovare

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 decembrie 2016 19:14

Deian Boldor (21 de ani) a jucat primul meci pentru Verona în Serie B în acest an. Echipa sa a terminat la egalitate pe terenul lui Carpi, scor 1-1.

Fundașul român a intrat pe teren în minutul 81 în locul lui Caracciolo, iar cu patru minute înainte de final a văzut un cartonaș galben.

Verona e pe primul loc în Serie B, cu 38 de puncte, la egalitate cu ocupanta locului secund, Frosinone, și la 3 lungimi de poziția a treia, ocupată de Spal.

Acesta nu e primul meci pentru Boldor în Serie B. Românul a mai evoluat în sezonul 2014-2015 pentru Pescara, iar în sezonul imediat următor a bifat 5 partide pentru Virtus Lanciano, tot în eșalonul secund din Italia.

Boldor e împrumutat la Verona de la Bologna până la 30 iunie 2017.