INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  UCRAINA

Victorie chinuită pentru Mircea Lucescu în etapa a 6-a din Ucraina! Metalurg a ratat un penalty pe final de meci

Articol de GSP - Publicat vineri, 28 august 2015 21:11

Șahtior Donețk, formație antrenată de Mircea Lucescu, a învins în această seară pe teren propriu, cu scorul de 2-0, pe Metalurg Zaporoje, într-un meci din etapa a șasea a campionatului Ucrainei.

Golurile au fost marcate de Alex Teixeira '64 (penalty), '90+2.

În minutul 86, de la Șahtior Donețk a fost eliminat Srna, iar două minute mai tîrziu a primit cartonaș roșu Orelesi de la Metalurg Zaporoje.

De asemenea, la scorul de 1-0, în minutul 86, oaspeții au irosit un penalty prin Lysytsky.

Șahtior Donețk se află pe locul doi în clasamentul campionatului ucrainean, cu 13 puncte. Lider este Dinamo Kiev, cu 15 puncte și un joc mai puțin.