INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BELGIA

Victorie pentru Standard Liege cu Cercle Brugge, scor 1-0 » Cristea şi Ţucudean au intrat pe final

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 februarie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 16 februarie 2013 21:10

Standard Liege a obţinut o victorie importantă pe terenul ultimei clasate, Cercle Brugge, scor 1-0.

Unicul gol al echipei lui Mircea Rednic a fost înscris în minutul 16 de Ezekiel. Adrian Cristea a intrat în minutul 74 în locul lui M'Poku, în timp ce George Ţucudean nu a prins decît 3 minute, intrînd pe teren în minutul 87 chiar în locul singurului marcator.

Cu aceste 3 puncte, Standard Liege a urcat pînă pe locul 3, cu 46 de puncte, cu unul peste Lokeren şi Genk, care au însă cîte un meci în plus de disputat şi cu 3 peste Club Brugge, însă şi aceştia mai au două restanţe.