INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  DEBUT CU GOL

VIDEO / Bratu a înscris pentru Litex în prima etapă

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 august 2010 00:00

Atacantul Florin Bratu, împrumutat de Dinamo la Litex Loveci, a înscris în prima etapă a campionatului bulgar, cu Minyor Pernik. Litex s-a impus cu 2-1, iar Bratu a fost titular şi a marcat în minutul 9, fiind înlocuit după o oră de joc.

Pentru Litex a mai înscris Petkov în minutul 51, din penalty, iar pentru oaspeţi a marcat Gospodinov, în minutul 90.

Litex joacă miercuri la Zilina, în returul preliminariilor Ligii Campionilor, după 1-1 în tur.