INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  DEBUT

VIDEO Chiricheş a debutat pentru Napoli » Fundaşul român a jucat o repriză pentru italieni în amicalul cu Nice, 2-3

Articol de GSP - Publicat luni, 03 august 2015 09:30

Vlad Chiricheş a debutat aseară pentru Napoli, formaţie cu care a semnat săptămîna trecută un contract pe cinci ani.

Fundaşul român a început ca rezervă meciul Napoli - Nice, 2-3, dar a intrat imediat după pauză şi a debutat pentru italieni.

Nice a început mai bine meciul şi a deschis scorul în minutul 7, prin Plea, dar Callejon şi Mertens au adus-o pe Napoli în avantaj.

Scorul la pauză a fost 2-2, după ce Michael a marcat în minutul 39. Golul decisiv al celor de la Nice a fost marcat de Germain în minutul 53.

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”