INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AS ROMA - TEREK GROZNÎI

VIDEO Confrutarea românilor în amicalul dintre AS Roma şi Terek Groznîi » Gicu Grozav a înscris de două ori în poarta lui Lobonţ

Articol de GSP - Publicat luni, 18 iulie 2016 09:27

AS Roma i-a învins pe ruşii de la Terek Groznîi cu 3-2, într-un meci amical în care Gicu Grozav a înscris o "dublă" în poarta apărată de conaţionalul Bogdan Lobonţ.

Perotti a deschis scorul pentru italieni în prima repriză, iar Grozav a egalat în minutul 54 al meciului.

Click AICI pentru video cu golurile

Dzeko a readus-o pe Roma în avantaj, pentru ca mijlocaşul român de 25 de ani să restabilească egalitatea pe tabelă în minutul 81, cu o lovitură liberă executată perfect, fără nicio şansă pentru Lobonţ.

Marchizza a adus victoria Romei cu cinci minute înainte de final.

Gicu Grozav a semnat cu Groznîi în vara anului 2013, când a plecat de la Petrolul în schimbul sumei de 2,2 milioane de euro.

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga