INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GOLURI

VIDEO Cosmin Moţi şi Eric Bicfalvi au înscris pentru echipele lor » Fostul dinamovist e lider în Bulgaria

Articol de GSP - Publicat luni, 20 aprilie 2015 00:26

Cosmin Moţi a marcat un gol pentru Ludogoreţ în meciul cîştigat pe teren propriu în faţa lui Litex Loveci, scor 3-1.

Fundaşul a fost integralist şi a înscris cel de-al doilea gol al echipei sale în minutul 76. Ludogoreţ este lider în campionatul Bulgariei, cu 55 de puncte, fiind urmată de ŢSKA Sofia, la 9 lungimi distanţă.

Tot în această etapă a marcat şi Eric Bicfalvi din penalty, în minutul 6 al întîlnirii din campionatul Ucrainei dintre Volyn Luţk şi Dynamo Kiev, scor 1-3.

Fostul stelist a jucat şi el tot meciul, echipa sa ocupînd după 20 de etape locul 7, cu 25 de puncte.