INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  FC SEVILLA - LIBEREC 1-1

VIDEO Derutescu » Titularizat după 3 luni, Rusescu nu i-a convins pe spanioli

Articol de - Publicat sambata, 09 noiembrie 2013 00:00 / Actualizat vineri, 08 noiembrie 2013 20:18

”Are execuţii interesante, dar se mişcă greoi”, scrie Marca despre fostul atacantul Stelei

Rusescu a irosit jokerul acordat joi de Sevilla. Titularizat după 3 luni de la meciul cu Mladost, în care a dat singurele 2 goluri în tricoul andaluzilor, Raul a prins 77 de minute cenuşii contra lui Slovan (1-1). A jucat vîrf şi a tras 3 şuturi în repriza a doua, dar n-a impresionat, primind note mici.

Click aici pentru VIDEO!

"Are execuţii interesante şi ameninţă poarta cînd poate. Are un stil, inclusiv de alergare, însă se mişcă greoi şi nu se integrează în jocul echipei", l-a caracterizat Marca. "Ajunge uşor la finalizare şi posedă calităţi pentru orice post în atac. N-a atins mingea pînă la pauză, dar a avut apoi 3 ocazii", a completat Estadio Deportivo.

5,5 e nota luată în Marca de Rusescu. Estadio Deportivo i-a dat 5, iar AS a pus o linie în dreptul său