INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ASTERAS TRIPOLIS

VIDEO Dorin Goian, decisiv pentru Asteras Tripolis » Fundaşul român a înscris împotriva lui PAOK Salonic

Articol de GSP - Publicat duminica, 16 februarie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 16 februarie 2014 20:34

Dorin Goian, fundaşul celor de la Asteras Tripolis, a înscris un gol în meciul cîştigat de formaţia sa cu PAOK Salonic, scor 2-1, contînd pentru etapa a XXV-a a campionatului din Grecia.

Integralist, Goian a înscris în minutul 65, reuşind să egaleze după ce Athanasiadis deschisese golul cinci minute mai devreme. Golul victoriei pentru Asteras Tripolis a fost reuşit de Juanma, în minutul 78.

Click aici pentru VIDEO!

La oaspeţi, mijlocaşul Costin Lazăr a intrat pe teren în minutul 75. În urma acestui rezultat, PAOK Salonic a rămas pe locul secund în clasament, cu 51 de puncte, în timp ce Asteras Tripolis a urcat pe poziţia a cincea, cu 45 de puncte.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”