INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BELGIA

VIDEO Dorin Rotariu a marcat pentru Mouscron! E la al treilea gol pentru echipa lui Rednic

Articol de GSP - Publicat vineri, 26 ianuarie 2018 22:57

Dorin Rotariu a marcat pentru Mouscron în meciul câștigat în deplasarea de la Mechelen, scor 2-0.

Românul a înscris în minutul 48 cu capul, după o centrare venită din corner. Cu 10 minute mai devreme, Mohamed deschisese scorul.

Dorin Rotariu e la al treilea gol pentru Mouscron în acest sezon.

Formația lui Mircea Rednic a urcat pe locul 10, cu 29 de puncte, în timp ce Mechelen e ultima în Belgia, cu doar 18 puncte din 24 de etape.

Comentarii (8)
102031457272119
Radu Fifea  •  27 Ianuarie 2018, 14:06
Postat de 1745flo pe 27 Ianuarie 2018, 12:52

O petarda la fel ca Nicușor și Chipiu! Au realizări asemănătoare în același campionat, doar ca cei din urmă au fost umflați deșănțat ***!

Realizari asemanatoare???!!! Esti dus rau copile. Cei doi au fost, anul trecut cel putin, titulari de drept la cea mai valoroasa si titrata echipa de club din Belgia, gloaba de Rotariu n0a pris absolu deloc echipa la Briges si, atentie!!, dupa o jumatate de an cei de la Bruges l-au indepartat, imprumutandu-l la o echipa care mai mult a evoluta in ligile inferioare belgiene, anul trecut abia, abia s-a salvat, iar in acest an are o evolutie, sa spunem, multumitoare. Totusi, Rotariu, cand joaca, cand nu, este schimbat meci de meci, si, atentie!!!, avand un antrenor roman. Cum spuneam, n-a jucat nici jumatate din meciuri - s-au jucat 23 de etape, iar Rotariu a jucat in 11, dintre care doar in 6 a fost titular. In concluzie o gloaba de jucator.

1745flo
1745flo  •  27 Ianuarie 2018, 12:52
Postat de Radu Fifea pe 27 Ianuarie 2018, 09:28

Rotariu o petarda de jucator. La Bruges n-a prins un meci intreg daca aduni minutele in meciurile in care a jucat, iar la astia, atentie cu antrenor roman, cand e titular, cand nu e.

Radu Fifea  •  27 Ianuarie 2018, 09:28