INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LIGUE 1

VIDEO » Dragoş Grigore a fost înger şi demon pentru Toulouse! A scos mingea de pe linia porţii, dar a şi provocat un penalty

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 decembrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 06 decembrie 2014 10:26

Toulouse a pierdut meciul cu AS Monaco, 0-2, iar fostul dinamovist Dragoş Grigore a fost unul dintre protagoniştii partidei din prima ligă franceză.

Ca aspect pozitiv, în minutul 25 al meciului, fundaşul de 28 de ani a avut o intervenţie decisivă şi a scos mingea de pe linia porţii.

A fost însă şi unul negativ. În minutul 75, Grigore a provocat un penalty şi a primit cartonaşul galben, după ce l-a faultat pe Fabinho.

Golurile partidei au fost marcate de bulgarul Dimitar Berbatov, în minutele 44 şi 76, fiind prima dublă pentru atacant în Ligue 1.

După 17 etape din campionatul Franţei, Toulouse se află pe locul 11, cu 20 de puncte.