INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Echipa lui Șumudică a întrerupt seria neagră » Victorie cu antrenorul român în tribune

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 februarie 2018 14:48

Cu Marius Șumudică în tribune, suspendat, Kayserispor s-a impus în fața celor de la Osmanlispor, 1-0.

Partida a fost una echilibrată, iar singurul gol al meciului a fost marcat în minutul 12, de Turuc, din penalty. Românii Silviu Lung și Cristi Săpunaru au fost integraliști, iar Boldin a intrat în minutul 86. William de Amorim a fost rezervă.

A fost prima victorie a lui Kayseri după trei meciuri, iar echipa lui Șumudică a acumulat 34 de puncte, urcând pe locul cinci. Kayserispor este la patru puncte de locul trei, ocupat de Fenerbahce și la trei puncte de Beșiktaș, locul 4.