INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Echipa lui Șumudică merge ceas și în Cupa Turciei » Victorie spectaculoasă cu o echipă de Liga 3-a

Articol de GSP - Publicat vineri, 01 decembrie 2017 09:22

Kayserispor, formația antrenată de Marius Șumudică, a continuat parcursul bun din campionat și în Cupa Turciei. Echipa sa a câștigat meciul tur din șaisprezecimi cu Eyupspor (Liga 3-a), scor 3-2, la capătul unui meci extrem de spectaculos.

Kayseri a deschis scorul în minutul 42, prin Mendes, dar s-a văzut egalată în minutul 61, după golul lui Tosun.

Formația românului s-a desprins apoi pe final, după reușitele lui Turuc și Mendes, dar a primit golul de 3-2 în minutul 87, de la Arslan.

Silviu Lung a fost titular, la fel ca Tiago Lopes și Boldrin. Săpunaru a fost introdus pe teren după pauză, în locul lui Meleg.

Returul va avea loc pe 13 decembrie, pe terenul lui Eyupspor.