INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ANGLIA

VIDEO El e viitorul star din echipa lui Arsenal? E român, are 16 ani și a dat o pasă fabuloasă la debut

Articol de GSP - Publicat marti, 13 octombrie 2015 14:22

Ajuns în vară la Arsenal, Vlad Dragomir (16 ani) a impresionat la primul său meci ca titular pentru echipa U18 a clubului din capitala Angliei.

Românul a evoluat din primul minut în meciul cu Leicester, 2-2, și a reușit o pasă decisivă de excepție la golul 2 al echipei sale.

În minutul 56, Dragomir a "înțepat" mingea peste toată apărarea lui Leicester, iar Robinson a făcut 2-0.  Vlad Dragomir a și înscris pentru Arsenal U18 la un meci amical cu Ipswich, scor 2-1.

Arsenal vs Leicester U18 2-2, cu primul assist de nr 10 pentru Vlad Dragomir.