INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

VIDEO Explicaţiile românului care a reuşit golul etapei în Serie A: "Nu am văzut portarul ieşit"

Articol de GSP - Publicat luni, 03 octombrie 2016 20:06

Adrian Stoian a marcat golul etapei a 7-a în Serie A pentru Crotone, însă echipa sa a fost învinsă de Cagliari, scor 1-2.

Stoian a intrat pe teren cu un sfert de oră înainte de final, la scorul de 2-0 pentru Cagliari, și a redus din diferență în minutele de prelungire ale meciului, dintr-o lovitură liberă executată de la peste 30 de metri!

Atacantul de 25 de ani a reuşit astfel primul său gol în acest sezon de Serie A şi a explicat cum a decis să trimită direct pe poartă.

VIDEO cu golul lui Stoian

"Sincer, nu am văzut portarul ieșit. Martella mi-a spus că ar fi bine să trag la poartă și a ieșit bine. Păcat că golul a venit destul de târziu și că nu am reușit să concretizăm toate centrările și fazele fixe pe care le-am avut. Știam despre Cagliari că e o echipă bună, care a făcut achiziții bune.

Trebuia să fim atenți la toată echipa, nu numai la Borriello sau Di Gennaro. E dificil tot sezonul, nu doar meciul de azi. Trebuie să demonstrăm că putem face față, dar avem nevoie de rezultate pozitive, pentru că nu mai ele ne pot ajuta", a declarat Adrian Stoian.

Transferat de la Steaua în această vară, Valentin Cojocaru a fost rezervă la Crotone, formație aflată pe ultimul loc în Serie A, cu un singur punct după șapte meciuri.