INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LA LIGA

VIDEO Florin Andone, înger şi demon pentru Cordoba » Gol şi autogol în remiza de pe Riazor cu Deportivo

Articol de GSP - Publicat miercuri, 08 aprilie 2015 22:42

Atacantul Florin Andone (21 de ani) continuă forma excelentă din acest sezon şi a reuşit să marcheze al 5-lea său gol din La Liga.

Vîrful a punctat unicul gol al echipei sale în remiza de pe Riazor împotriva lui Deportivo, scor 1-1.  Tot el a înscris şi în porpria poartă în minutul al 88.

VEZI VIDEO

Internaţionalul român a preluat excelent o minge pe piept în minutul 55 dintre doi adversari şi a înscris pe sub Fabri. În minutul 87, la un corner al gazdelor Florin Andone a sărit în spatele unui adversar, care a lăsat mingea să treacă, iar aceasta l-a lovit în piept şi s-a dus în poartă.

În ciuda acestui egal, Cordoba rămîne ultima în La Liga, asta şi din cauza celor 10 înfrîngeri consecutive pe care le-a avut pînă la acest meci.

Echipa lui Andone are 19 de puncte, cu 8 sub ocupanta primului loc neretrogradabil, care e chiar adversara de azi, Deportivo La Coruna.

6
goluri are Florin Andone în acest sezon la Cordoba (5 în La Liga şi unul în Cupa Regelui)

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului