INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  KAYSERISPOR - KASIMPAȘA 3-2

VIDEO + FOTO Pe asta nu o mai făcuse Șumudică » Imagini fabuloase de la meciul cu Kasimpașa

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 februarie 2018 17:19

Kayserispor a  învins-o pe teren propriu pe Kasimpașa, scor 3-2, Marius Șumudică fiind din nou în centrul atenției.

Marius Șumudică s-a dat iar în stambă. La golul de 2-1, marcat de Badji în minutul 74, antrenorul român a făcut un gest  cu care i-a cucerit definitiv pe fanii turci: a sărutat gazonul câteva câteva zeci de secunde. Imaginile sunt în galeria foto de mai sus.

"În repriza secundă am jucat cel mai bun fotbal al nostru din acest sezon. Sunt supărat totuși pe atitudinea băieților din ultimele 5 minute de joc. Sunt fericiți că am obținut victoria. Trebuie să obținem neapărat măcar 4 puncte în următoarele două etape"Marius Șumudică

Boldrin, sărbătorit în vestiar

Ricardo Boldrin nu a făcut parte din lotul pentru partida cu Kasimpașa, dar a fost sărbătorit la final. Brazilianul a împlinit ieri 29 de ani.