INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LIGA CAMPIONILOR ASIEI

VIDEO Gafă de proporţii pentru portarul echipei lui Cosmin Olăroiu » Formaţia sa a egalat în 10 oameni în Liga Campionilor Asiei

Articol de GSP - Publicat miercuri, 25 februarie 2015 00:00 / Actualizat miercuri, 25 februarie 2015 21:44

Al-Ahli Dubai, formaţia pregătită de Cosmin Olăroiu, a remizat pe teren propriu cu Al Ahli SC, scor 3-3, în prima etapă a grupelor Ligii Campionilor Asiei, într-un meci în care erorile au fost la ele acasă.
Formaţia românului a fost urmărită de ghinion încă din primul minut, cînd portarul echipei sale a dat pe lîngă minge şi formaţia sa se vedea deja condusă cu 1-0.

Trupa din Arabia Saudită a condus cu 2-1 şi şi 3-2, dar de fiecare dată Al-Ahli Dubai a revenit şi a egalat, ultima reuşită fiind cu un om în minus, după eliminarea lui Jimenez din minutul 74.