INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

VIDEO Înfrîngere pentru Răzvan Lucescu! Olympiakos a pus capăt seriei de invincibilitate a celor de la Skoda Xanthi

Articol de GSP - Publicat luni, 16 martie 2015 00:00 / Actualizat luni, 16 martie 2015 10:22

Echipa lui Răzvan Lucescu avea 13 meciuri consecutive fără înfrîngere, dar seria a fost oprită de Olympiakos.

Liderul din Grecia a cîştigat cu 2-0 în faţa celor de la Skoda Xanthi şi îşi menţine avantajul în faţa celor de la Panathinaikos.

După o primă repriză încheiată la egalitate, 0-0, jucătorii lui Olympiakos au preluat conducerea în minutul 57 prin argentinianul Dominguez.

Scorul final a fost stabilit de olandezul Ibrahim Afellay. Acesta a scăpat singur cu portarul şi a marcat cu un şut de la marginea careului, în minutul 69.

Pantelis Kapetanos a început meciul ca titular, dar a fost schimbat în minutul 73. Grecul a avut o mare ocazie în minutul 67, cînd a ratat din 10 metri.

După 27 de etape din campionatul Greciei, Skonda Xanthi se află pe locul 9, cu 40 de puncte, trei mai puţin decît ultima echipă aflată pe o poziţie care asigură participarea în cupele europene.

„Lampard” Popescu, primul plecat de la FCSB? » Până să vină oferta lui Becali, a bătut deja palma cu alt club din Superligă: „Suntem încântați, e un campion”

L-a disperat pe Hagi: „Ne despărțim, nu se mai poate! La câți bani îi dăm, trebuia să fie star”