INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LUDOGOREȚ - SLAVIA SOFIA 4-1

VIDEO Keșeru a făcut spectacol în duelul cu Slavia Sofia » Ludogoreț trece pe prima poziție în Bulgaria

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 februarie 2018 16:45

Claudiu Keșeru a marcat două goluri în victoria lui Ludogoreț, scor 4-1, în fața Slaviei Sofia.

Ludogoreț s-a impus categoric în duelul cu Slavia Sofia, Claudiu Keșeru fiind cel mai bun jucător de pe teren. Fostul atacant al Stelei a deschis scorul în minutul 24, reușind dubla 11 minute mai târziu. Golul oaspeților a fost marcat de Velev, în minutul 33, în timp ce pentru Ludogoreț au mai înscris Anicet, în minutul 37, după pasă cu câlcâiul primită de la Keșeru, și Wanderson în minutul 52.

Cosmin Moți nu a fost în lotul lui Dimitar Dimitrov pentru meciul de astăzi.

Ludogoreț a trecut pe primul loc în Bulgaria, acumulând 51 de puncte, cu unul mai mult decât rivala CSKA Sofia.